Príbeh

Starý otec sa zaujíma o bylinky od svojich 13 rokov

O pár rokov neskôr sa jeho bylinným skladom stala špajzka na byte v Tišnove. Aj napriek práci v uránovej bani na Rožínke na bylinky nezabudol a pomáhal s nimi mnohým ľuďom. Neskôr stretol pána Paseku, uznávaného liečiteľa, ktorý sa stal jeho priateľom. Spojila ich túžba pomáhať ľuďom.

,,Keď je žiak pripravený, objaví sa učiteľ."

Pôvodne dohoda znela, že pán Paseka bude liečiť ľudí a pre čaje ich bude posielať za dedkom. V dedovi ale čosi zbadal a ponúkol mu, že ho bude učiť diagnostiku a liečbu. A tak sa stal jeho učiteľom. Obaja verili, že pomáhať ľuďom je dar a za prezeranie/liečenie si nebrali žiadne peniaze. Ľudia ale boli vďační a tak im nosili domáce vajíčka, kompóty, všetko dobré čo doma mali.

Obaja pomohli za celý život tisícom ľuďom.

Ja som rád, že som mohol byť súčasťou tejto cesty, pretože detstvo sme strávili v prírode. A zber bylín pre mňa bolo nielen veľké poznanie, ale aj jedna z prvých brigád. Detoxito je takým odkazom. Vzniklo z vášne pre bylinky a záujmu o pomoc druhým. Poďme sa teraz pozrieť na pár útržkov zo života muža, ktorý prácu s bylinkami zasvätil celý svoj život.

,,Dedko, aký čaj je podľa teba najlepší?"

,,Čaje na prečistenie, aby telo mohlo fungovať, tak ako má."

Ako šiel čas

1974

Dědečkův ráj

Vážení, sáčkování a nabírání bylinek 😊🌿

1989

Zapojuje se celá rodina

Kontrola kvality jírovce maďal (Aesculus hippocastanum). Nenechte se zmást názvem, jedná se o kaštan. 🌳

1991

V míchárně bylin

Já s mamkou. Naprosto nepopsatelná vůně linoucí se ze všech stran. Aroma všech nejrůznějších bylin. Jedna z prvních interakcí s tímto kouzelným zázrakem přírody.

1992

V ordinaci

Konzultace s pacientem.

1994

V "Čarovně"

Diagnostika, prohlížení a předpis.

2000

U nás na zahradě

Děděček, Jindřich Paseka (přítel, učitel, léčitel) a babička.

2004

Na půdě

Pořídíl jsem si první digitální kameru, tak mám konečně barevné fotky. 😊 Nasbírali jsme s dědečkem hromadu Komonice lékařské (Melilotus officinalis), kterou je třeba rozprostřít a usušit.

2018

V míchárně

S dědečkem v míchárně čajových a bylinných směsí a naše bylinková vana.

21.2.2021

Vzniklo Detoxito

Zisti ako môže pomôcť aj tebe 💖